Dolany Náchod Obec Dolany, okres Náchod
kamera Kladské pomezí dětem Kladské pomezí REMO Elektra s.r.o ČEZ

Obec Dolany

Dolany 32
552 01 Dolany
IČ 00272612
DIČ CZ00272612
Královehradecký kraj
Telefon: 491 813 657
E-mail: obec@dolany-na.cz
Datová schránka: 6iaav2s

Napište nám

Úřední hodiny

Po, St
7.30-9.00, 10-12.00, 12.30-17.00 hod
Mimo úřední hodiny pouze v pracovní době a po předešlé dohodě.
obec dolany

Představitelé obce

Starosta:

Plšek Jiří

Místostarosta:

Ing. Karel Linhart
Veronika Lemberková

Zastupitelé:

Ing. Jaroslav Karel
Ladislav Karban
Jan Hampl
Mgr. Petr Záliš
Radoslav Všetečka
Mgr. Ondřej Mundl

Aktuality

Obec sbírá od občanů podněty k proměně dolanské návsi

Vedení obce Dolany pokračuje v přípravě revitalizace dolanské návsi, do které se rozhodlo zapojit také veřejnost. Obecní úřad spouští dotazníkové šetření, které má přinést podněty pro následné setkání s občany. Výstupy z tohoto setkání i z dotazníku bychom předali odborníkům, kteří by připravili návrh (návrhy) budoucí podoby historického centra Dolan.

Na základě tohoto dotazníku bychom se rádi zorientovali v tom, co lidé považují v rámci návsi za pozitivní, co by chtěli změnit a jaká by měla být podle nich náves v budoucnu. Při proměně návsi bude snaha skloubit její historický odkaz s požadavky dnešní doby. Co se financování úprav dolanské návsi týče, vedení obce se pokusí získat vhodnou dotaci.

 

Připravený dotazník je možné vyplnit elektronicky (odkaz na dotazník je ZDE nebo na webové adrese bit.ly/naves2024). Lidé si mohou dotazník také stáhnout a vyplnit (link je ZDE), tištěná verze formuláře je součástí jarního vydání Časáčku. Vyplněné papírové formuláře je možné poslat poštou nebo přinést do obecní poštovní schránky nebo odevzdat na Obecního úřadu Dolany. Je také možné vyplněné papírové formuláře ofotit (naskenovat) a poslat na e-mailovou adresu rydlova@dolany-na.cz. Sběr odpovědí probíhá do pátku 10. května. Dne 16. května proběhne schůzka s občany od 17:30 v sokolovně Dolany.

Děkujeme předem všem, kteří se do komunitního plánování budoucí podoby tohoto důležitého prostoru zapojí a předají nám své podněty. Podklady pro návrh revitalizace návsi chce obec zpracovat nejpozději do podzimu letošního roku.

Petr Záliš, zastupitel obce


Akce 30.4. - 30.4. 24 
fotoDivadelníci a kmen Tate Osmaka
pořádají
MÍSTNÍ ČARODĚJNICE
Dolany, Na hřišti
úterý 30.4. 2024
Od 18:00
budeme organizovat soutěže pro malé čarodějky a čaroděje v maskách
Večer nám zahrají: hudební skupina - ANI KROCK  z Hradce Králové
Tak ať se omladina ustrojí do svátečního čarodějnického hábitu,
vezme s sebou rodiče a přijde pobejt.

21.6. - 23.6. 24 
Dolany v Dolanech 2024
Protože se tradiční setkání Dolaňáků Dolany v Dolanech v příštím roce 2024 koná  v Dolanech u Olomouce, dovoluji si vás co nejsrdečněji pozvat v termínu konání od 21. do 23. června 2024 k nám na Moravu. Všichni se těšíme na vaši návštěvu mezi přáteli v hanáckých Dolanech a věříme, že se všichni společně potkáme a budeme se dobře bavit, tak jako na minulých setkáních. 
Ing. Rudolf Pečinka, starosta obce Dolany u Olomouce
 

Stalo se

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2024

(23.1. 2024)
fotoVážení spoluobčané
moc děkuji koledníkům, jejich doprovodu a všem co přispěli na dobrou věc. Ve spolupráci s paní Jitkou Ottovou, obecním úřadem a školou se nám podařilo uspořádat letošní sbírku. Lidé z našich obcí v porovnání s okolními obcemi přispěli nejvíce, tj. 34 181 Kč.
Dolany                    13 066 Kč
Svinišťany a Sebuč  8 265 Kč
Krabčice                   6 640 Kč
Čáslavky                  6 210 Kč
V letošním roce jste podpořili vybavení chytrých bytů v Domově sv. Josefa, Hospic Anežky České a mobilní hospic v Červeném Kostelci a další drobnější projekty. 
Těším se na příští sbírku.
...

Zahájení adventu v Dolanech

(5.12. 2023)
fotoZahájení adventu v Dolanech vyvrcholilo krásným vystoupením dětí
Každý rok si přejeme, aby zdobení stromečku na dolanském hřišti mělo bílou kulisu. Po letech čekání jsme se mohli radovat v sobotu 2. prosince 2023, a sníh jsme museli dokonce vyhrnovat! Ostrý start akce obstaraly vepřové hody, které jsme zahájili v 10 hodin.
Zahajování adventu v Dolanech přibližují úžasné snímky talentovaného fotografa Honzy Hofmana, i jemu moc děkujeme. Honzova velká fotogalerie je zde.
Petr Záliš, TJ Dolany
...

Zemřel Honza Pádr

(23.10. 2023)
fotoV neděli 22. října 2023 nás zastihla velice smutná zpráva. Do fotbalového nebe odešel hrdý Dolaňák Honza Pádr. S dolanskou tělovýchovou spojil celý svůj život. Nejdříve jako aktivní hráč, poté jako dlouholetý obětavý funkcionář, který společně s bratrem Milanem navázal na odkaz svého otce. Dokud mu to zdravotní stav umožňoval, navštěvoval Honza Pádr zápasy dolanských fotbalistů, v poslední době pomáhal s výběrem vstupného. Jeho syn, Honza Pádr mladší, vedl dolanské fotbalisty dlouhá léta jako kapitán. Honzo, děkujeme za vše, v našich srdcích zůstáváš stále! Tělovýchovná jednota Dolany a Obec Dolany vyjadřuje rodině Honzy upřímnou soustrast.
...

Pozdrav z Dolan - Chorvatsko Daruvar str. 2

(1.8. 2023)
fotoPosílám pozdrav od Světlušky která na obec poslala naskenované noviny - Jednotu.
 
Se vzpomínkou na společné setkání u nás na konci června. 
 
 
 
 
 
Jiří Plšek
...


Turistické příležitosti

Obec se nachází cca 6 km severovýchodně od Jaroměře v Královéhradeckém kraji.

Obcí prochází naučná stezka - cyklotrasa od Náchoda do Jaroměře se zaměřením na památky k válečným událostem roku 1866. Otevřením naučné stezky „Česká Skalice-Svinišťany-Josefov 1866" v roce 2004 byl položen základní kámen pro vznik cyklotrasy spojující Náchod s Hradcem Králové.

Naučná stezka „Česká Skalice-Svinišťany-Josefov 1866" byla zřízena v roce 2004 Komitétem pro udržování památek z války roku 1866 za spolupráce úřadů samospráv obcí Česká Skalice, Jaroměř, Dolany, Provodov-Šonov a Chvalkovice. Její slavnostní otevření proběhlo v rámci vzpomínkových akcí konaných u příležitosti 138. výročí prusko-rakouské války roku 1866 dne 19. června 2004 v České Skalici. .

Obec leží cca 6 km od České Skalice, která je atraktivní Ratibořicemi a rekreační oblastí tvořenou přehradou Rozkoš. Místní část Krabčice je nejméně postižena umístěním bývalých zemědělských objektů, na území obce jsou největší lesní porosty a touto částí prochází značená turistická trasa z Jaroměře do Chvalkovic.

Ubytování je možné v objektech ZD Dolany a tuto službu poskytují i někteří občané. Umístění 2 pohostinství na trase I/33 zajišťuje stravování cca pro 100 osob. Možnost využití volného času v zařízeních nabízí pouze Dolany- hřiště- fotbal, odbíjená. V Čáslavkách na návsi je prostranství vybaveno dětským zařízením, možnost využití menšími dětmi.

Všechna práva vyhrazena. Publikování textových i obrazových materiálů lze jen po souhlasu OU Dolany
Obecní úřad Dolany, Dolany 32, 552 01 Dolany Královehradecký kraj, tel. +420 491 813 657, obec@dolany-na.cz
design and produce made by © Pavel Spálený - Yučikala Wičaša www.yucikala.net
×